Jak poprawnie dodać numer konta norweskiego w Panelu Klienta NORDIQA.com

ekran logowania do sbanken

Dostajemy od Was dużo zapytań, jak poprawnie dodać do Panelu Klienta norweski numer konta. Według standardu numeracji kont bankowych IBAN, do którego należy Norwegia, konta w tym kraju powinny składać się z 15 znaków i tyle właśnie trzeba wprowadzić cyfr, żeby system przyjął podany numer jako poprawny. Pierwsze dwa znaki to zawsze litery NO (Od pierwszych dwóch liter nazwy kraju) - podstawią się one automatycznie po wyborze kraju, w którym prowadzony jest rachunek. Następnie powinniśmy wpisać 13 cyfr, okazuje się jednak, że większość z nas zna tylko 11. Brakujące cyfry można uzyskać korzystając z odpowiednich generatorów na stronie internetowej banku, w którym mamy konto. Przykładowy generator banku Sparebank1 znajdziecie tutaj.Dodanie rachunku prowadzonego w norweskim banku - instrukcja.

Po zalogowaniu się do Panelu Klienta wybieramy z menu po lewej stronie zakładkę RACHUNKI BANKOWE. Następnie klikamy przycisk DODAJ RACHUNEK +, żeby otworzyć formularz dodania numeru rachunku.

formularz dodania rachunku

W polu "Właściciel" wybieramy, do kogo należy dodawany rachunek. Jeśli właściciela nie ma na liście, należy najpierw dodać go za pośrednictwem zakładki WŁAŚCICIELE KONT, którą znajdziemy w menu po lewej stronie.

W kolejnym kroku wybieramy walutę, w jakiej prowadzony jest nasz rachunek. Jest to bardzo ważne pole i prosimy zawsze zwracać szczególną uwagę na to, czy zaznaczono prawidłową opcję. W naszym przypadku wybieramy koronę norweską.


formularz dodania rachunku

Do wyboru pozostał jeszcze kraj, w którym znajduje się nasz bank. Zaznaczamy Norwegię, co spowoduje, że dwie pierwsze litery w polu poniżej automatycznie zmienią się na dwa pierwsze znaki norweskiego numeru konta (NO).


formularz dodania rachunku

Pozostało nam już tylko wpisanie właściwego, 13 cyfrowego numeru konta. Jeśli znamy tylko 11 cyfr, powinniśmy skorzystać ze wspomnianego wcześniej generatora numerów IBAN, na stronie naszego banku, lub poszukać pełnego numeru rachunku w szczegółowych informacjach o koncie - powinniśmy bez problemu znaleźć taką zakładkę po zalogowaniu się do systemu bankowości elektronicznej naszego banku.

Po wpisaniu numeru konta i zatwierdzeniu pierwszej części formularza przyciskiem Dalej zostaniemy przeniesieni do drugiej części, gdzie należy podać dodatkowe informacje o naszym banku. Nazwę banku i numer SWIFT znajdziemy w ogólnodostępnych informacjach na stronie banku - są to dane uniwersalne.


formularz dodania rachunku

Formularz zapisujemy przyciskiem Potwierdź. Konto zostało dodane do listy naszych rachunków. W zakładce RACHUNKI BANKOWE możemy dokonać jego edycji lub usunąć go z listy.

Mamy nadzieje, że nasz poradnik ułatwi Wam poprawne dodawanie numerów rachunków. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi, który udzieli wyczerpujących odpowiedzi.


koniec wpisu

Powrót do listy artykułów