Aktualności


w kantorze internetowym

Informacje

ze świata walut

Kategoria

Wymiana walut dla podróżników: porady i pułapki

2023-09-21 12:28:52

Dlaczego wymiana walut jest ważna dla podróżników?

Podróżowanie po świecie niesie za sobą wiele radości, nowych doświadczeń, a także pewne wyzwania. Jednym z nich jest konieczność posiadania waluty kraju, do którego się udajemy. Odpowiednie przygotowanie w tym zakresie może przynieść oszczędności, podczas gdy brak wiedzy może prowadzić do nieprzewidzianych kosztów.

Planuj z wyprzedzeniem

Zastanów się nad kwotą, jaką chcesz wymienić, zanim wyruszysz w podróż. Często lepiej jest wymienić pewną sumę przed wyjazdem, aby uniknąć wysokich opłat na lotnisku lub w popularnych turystycznych miejscach, gdzie kursy wymiany mogą być mniej korzystne.

Różne źródła wymiany walut

Istnieje kilka miejsc, w których podróżnicy mogą wymieniać waluty:

  • Banki i kantory: Zazwyczaj oferują konkurencyjne kursy wymiany i niższe opłaty niż punkty wymiany na lotniskach czy w hotelach.

  • Bankomaty: Wielu podróżników korzysta z bankomatów za granicą, ponieważ oferują one kursy zbliżone do rynkowych. Jednak warto pamiętać o ewentualnych opłatach za korzystanie z bankomatów innych banków oraz o limitach wypłat.

  • Punkty wymiany na lotniskach i w hotelach: Choć są wygodne, zazwyczaj mają mniej korzystne kursy i wyższe opłaty.

Korzystanie z karty kredytowej za granicą

Wielu podróżników polega na kartach kredytowych podczas podróży za granicę. Jednak warto sprawdzić, czy nasza karta nie obciąża dodatkowymi opłatami za transakcje zagraniczne. Wybierając kartę do użytku za granicą, warto szukać tych, które oferują 0% opłat za transakcje zagraniczne.

Pułapki związane z wymianą walut

Istnieje kilka pułapek, na które warto uważać podczas wymiany walut w podróży:

  • Dynamiczna konwersja walutowa: Niektóre punkty sprzedaży mogą zaoferować możliwość zapłaty w walucie ojczystej podróżnika, zamiast lokalnej waluty. Choć może się to wydawać wygodne, zazwyczaj jest droższą opcją z powodu mniej korzystnego kursu wymiany.

  • Nieaktualne kursy: Niektóre punkty wymiany mogą wywieszać kursy, które nie są aktualizowane regularnie, co może wprowadzać w błąd podróżników.

  • Ukryte opłaty: Czytaj drobny druk i upewnij się, że wiesz, jakie opłaty będą naliczane za wymianę waluty.

Zawsze zachowuj resztki waluty

Zachowaj niewielkie ilości waluty na koniec podróży na wypadek nieprzewidzianych wydatków, takich jak opłaty lotniskowe czy napiwki. Resztę można wymienić po powrocie do kraju lub zachować na pamiątkę.

Bądź świadom lokalnych zwyczajów

W niektórych krajach istnieją ograniczenia dotyczące ilości gotówki, jaką można wnieść lub wywieźć. Upewnij się, że jesteś świadomy lokalnych przepisów i przestrzegaj ich, aby uniknąć problemów.

Podróżowanie po świecie jest ekscytujące, ale wymaga także odpowiedniego przygotowania, zwłaszcza jeśli chodzi o finanse. Właściwa wymiana walut, unikanie pułapek i świadomość lokalnych zwyczajów to klucz do uniknięcia niepotrzebnych wydatków i cieszenia się podróżą bez stresu.


Regulamin od dnia 01.12.2022

2022-09-30 10:37:00
Szanowni Klienci. Na naszych stronach pojawił się nowy Regulamin Kantoru oraz Regulamin Usług Płatniczych obowiązujący od dnia 1 grudnia 2022 roku. Od grudnia obniżamy próg minimalnej wymiany do 5 jednostek waluty, co liczymy znacznie ułatwi Państwu realizację bieżących zobowiązań w wypadku konieczności dokupienia niewielkiej ilości waluty. Dodatkowo od tego dnia wprowadzimy możliwość realizacji przelewów walutowych nie tylko w trybie SHA (koszty dzielone pomiędzy nadawcę i odbiorcę przelewu) ale również przelewy w opcji OUR (całość kosztów po stronie nadawcy) oraz przelewy w obu trybach w opcji Express. Obie zmiana niosą za sobą konieczność wprowadzenia dodatkowych pozycji kosztowych w Tabeli Opłat i Prowizji, z którą możecie się Państwu zapoznać już dzisiaj na naszej stronie internetowej. Pozdrawiamy Zespół Nordiqa.com

Rabaty po godzinach pracy kantoru.

2022-03-22 08:57:18
Drodzy Klienci, wobec inwazji na Ukrainę, na globalnym rynku walutowym doświadczamy bardzo dużej zmienności wyceny wszystkich walut. W związku z powyższa sytuacją wszystkie akcje rabatowe po godzinach pracy kantoru są nieaktywne. Zachęcamy do wymiany w godzinach pracy, tj. w godzinach 8.30 -16.30 kiedy to spready walutowe są najkorzystniejsze.

Kursy walutowe 5-6 marca

2022-03-04 10:41:02
Drodzy Klienci, wobec inwazji na Ukrainę, na globalnym rynku walutowym doświadczamy bardzo dużej zmienności wyceny wszystkich walut. Spready na wszystkich parach walutowych są znacznie szersze niż w standardowych okolicznościach. Tej dynamice kwotowań wszystkich walut towarzyszą bardzo duże ryzyka. Robimy wszystko byście Państwo nieprzerwanie mogli korzystać z naszych usług i w sposób ciągły w trybie 24/7 wymieniać waluty. Utrzymujemy dla Państwa możliwe najlepsze warunki wymiany, choć tymczasowo są to kursy nieco gorsze niż standardowe. Podczas weekendu także będziemy świadczyli dla Państwa usługi wymiany walut z wypłatą środków na rachunek bankowy po weekendzie. Jednak od godziny 20.00 w dniu 4 marca do godziny 8.30 w dniu 7 marca, różnice pomiędzy kursem kupna i sprzedaży walut będą istotnie wyższe od standardowych. Dodatkowo funkcjonalność akcji rabatowych i wszelkich transakcji promocyjnych zostanie w czasie weekendu zawieszona. Liczymy, że w poniedziałek będziemy mogli zaoferować Państwu ponownie najlepsze możliwe kursy na rynku walutowym, a nasz kantor będzie służył Państwu w niezakłócony sposób.

Millennium - zmiana numerów rachunków bankowych

2021-12-05 09:54:53
Szanowni Państwo, Z przyczyn technicznych i niezależnych od nas musieliśmy zmienić numery rachunków bankowych w Banku Millennium, za pośrednictwem których realizujemy wymianę walut oraz usługi płatnicze poprzez ten bank. Od tej pory prosimy kierować płatności na rachunki bankowe wskazane w zakładce WPŁATA lub ZASILENIE PORTFELA, widoczne w panelu transakcyjnym po zalogowaniu do serwisu DobryKantor.pl. Z wyrazami szacunku, Zespół Nordiqa.com

Zmiana Regulaminu

2021-12-05 09:30:59
Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy o zmianie Regulaminu świadczenia usług wymiany walut w kantorze. Zmiany mają charakter porządkowy i dostosowujący Regulamin do wymogów prawa, w tym szczególności przepisów AML. Regulamin znajduje się w na stronach głównych serwisu w zakładce REGULAMIN. Pozdrawiamy, Zespół Noriqa.com

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

2021-11-10 13:09:54
Szanowni Państwo, Ze względu na Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada, serwis Nordiqa.com funkcjonuje w tym dniu tak jak w dzień wolny od pracy, tj. tego dnia można składać zlecenia oraz można wykonywać transakcje wymiany. Wypłaty zlecone tego dnia będą realizowane w najbliższy dzień roboczy, tj. 12 listopada. W święto 11 listopada banki i systemy informatyczne banków funkcjonują tak jak w weekend, co oznacza, że wpłaty do Nordiqa.com w niektórych bankach mogą być księgowane dopiero w czwartek, tj. 12 listopada. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że na 11 listopada zostały zaplanowane prace konserwacyjne systemu informatycznego Nordiqa.com, co oznacza, że mogą wystąpić okresowe przerwy w możliwości wymiany walut w usłudze wymiany walut. Pozdrawiamy Zespół Nordiqa.com

Zmiany w systemie - Ważne

2021-09-22 13:50:59
Drodzy klienci. Z dniem dzisiejszym nastąpiła aktualizacja systemu, która wpłynie na szybsze, automatyczne księgowanie środków również po godzinach pracy kantoru. Nowy system wymaga od Państwa wprowadzania tylko nowego sześcioznakowego tytułu przelewu . Jest to niezbędne do poprawnego księgowania środków na Państwa rachunkach. Tytuł przelewu jest przypisany na stałe do klienta i się nie zmienia. Nie jest konieczne składanie dyspozycji zasilenia, jednakże zachęcamy do tego aby zweryfikować poprawność danych do przelewu. W związku z bieżącymi księgowaniami zrezygnowaliśmy również z wysyłki SMSów po zasileniu portfela. Aktualizacja systemu pozwoli również na wprowadzenie nowych funkcjonalności, o czym będziemy informować wkrótce.

Przelewy USD - wracamy do starych stawek

2021-08-24 13:01:40
Szanowni Państwo, Jest nam niezmiernie miło poinformować iż dniem 1 września 2021 roku ulegnie zmianie Załącznik nr 1 do REGULAMINU ŚWIADCZENIA USŁUG PŁATNICZYCH świadczony w serwisie nordiqa.com. Główne i jedyne zmiany dotyczą załącznika cenowego Regulaminu w zakresie koszów usług przelewów międzynarodowych realizowanych w standardzie SWIFT, w szczególności dla przelewów USD. Ceny przelewów międzynarodowych dla walut USD od 1 września 2021 wracają do poziomów sprzed dnia 1 lipca tj. 10 PLN. Jednocześnie chcemy zapowiedzieć iż w najbliższej przyszłości wprowadzimy przelewy w opcji OUR, Express, oraz Express OUR, a także szereg innych rozwiązań które przyspieszą i ułatwią działanie serwisu. Z wyrazami szacunku Zespół nordiqa.com

Przelewy USD

2021-06-21 15:29:21
Szanowni Państwo, Z dniem 1 lipca 2021 roku ulegnie zmianie Załącznik nr 1 do REGULAMINU ŚWIADCZENIA USŁUG PŁATNICZYCH świadczony w serwisie nordiqa.com. Główne i jedyne zmiany dotyczą załącznika cenowego Regulaminu w zakresie koszów usług przelewów międzynarodowych realizowanych w standardzie SWIFT, w szczególności dla przelewów USD. Ceny przelewów międzynarodowych dla walut USD i CAD od 1 lipca 2021 roku będą kształtowały się następująco: Przelew EUR (SEPA): 5 pln Przelewy USD: 50 pln Przelewy w pozostałych walutach: 10 pln Powyższe zmiany cen za przelewy walutowe USD podyktowane są drastycznymi zmianami uwarunkowań kosztowych przelewów międzynarodowych wprowadzonych przez podmioty finansowe, uczestniczące w realizacji przelewów walutowych. Prowadzimy rozmowy z licznymi podmiotami finansowymi, aby zaproponować Państwu ceny za przelewy walutowe na tak atrakcyjnym poziomie jak do tej pory. Zakładamy, że w po tych rozmowach będziemy mogli zaproponować Państwu parametry cenowe tych przelewów na dotychczasowym atrakcyjnym poziomie. Z wyrazami szacunku Zespół nordiqa.com

Nowe Godziny Pracy od 2021 roku

2020-12-30 10:15:00
UWAGA! ⏱⏱⏱ Od Nowego Roku zmieniamy godziny otwarcia Nordiqa.com. Zaczynamy wcześniej. Zapraszamy 8:30-16:30 !!!

Idea Bank przelewy

2019-07-04 11:29:13
Szanowni Klienci, uprzejmie informujemy, iż czas przelewów w Idea Banku wydłuża się w zależności od waluty do 1-3 dni robocze.

Godziny pracy 02/05/2019r.

2019-05-02 13:05:50
Informujemy, że w dniu 02/05/2019r. obsługa kantoru pracuje do godz. 14:00.

Idea Bank - likwidacja kont USD

2019-03-29 10:19:37
Z dniem 31.03.2019 Idea Bank rezygnuje z prowadzenia rachunków w walucie USD. W związku z powyższym, począwszy od dnia 01.04.2019, nie będziemy mieli możliwości dokonywania rozliczeń transakcji w powiązaniu z tą walutą. Jednocześnie informujemy, że obsługa pozostałych transakcji dla Klientów Idea Bank dotycząca walut: EUR, GBP, CHF pozostaje bez zmian.

Święta Wielkanocne

2018-03-29 15:36:05
Szanowni Państwo. Informujemy, że w związku ze świętami, dnia 2go kwietnia nie będą realizowane przelewy oraz księgowania wpłat. Wymiany walut będą w tym czasie możliwe.

Interesujesz się walutami? Odwiedź nas na Google Plus.

2018-03-12 12:59:30
Obserwuj nasz profil na Google Plus, a będziesz mógł skorzystać z wiedzy naszych ekspertów. Uzyskasz dostęp do profesjonalnych analiz, aktualnych przepisów dewizowych i fachowych porad.

Godziny realizowania transakcji.

2018-03-12 12:59:26
Na NORDIQA.com możesz zlecić transakcję wymiany 24/7. Twoje dyspozycje realizujemy w dni robocze w godzinach 09:00 - 17:00.

01.11 i 11.11 - dni wolne od pracy.

2018-03-12 12:59:21
Szanowni Klienci. Przypominamy, że dni 01 listopada (środa) i 11 listopada (sobota) to dni wolne od pracy. Transakcje zlecone w tych dniach zostaną zrealizowane w najbliższych dniach roboczych, tj. odpowiednio 02 listopada (czwartek) i 13 listopada (poniedziałek).

Kursy z Twoim rabatem.

2018-03-12 12:59:15
Od teraz po zalogowaniu się do Panelu Klienta, wyświetlane kursy uwzględnią przypisany do konta rabat. Jak wymieniać po jeszcze lepszym kursie można przeczytać tutaj.
kurs z rabatem

Transakcje ekspresowe w 20 największych polskich bankach!

2017-10-26 10:06:46
NORDIQA.com współpracuje z dwudziestoma największymi bankami w Polsce. Dzięki temu średni czas realizacji transakcji to 15 minut! Jesteśmy liderem jeśli chodzi o czas wymiany. Zobacz czy mamy konto w Twoim banku.

Masz pytanie? Zapraszamy do czatu!

2017-10-26 09:57:53
Możecie kontaktować się z nami na żywo. Zachęcamy do korzystania z czatu z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Wasze pytania, doradzimy i wskażemy najlepsze rozwiązania. Sprawdźcie nas!

Znajdź nas na Facebooku!

2017-10-26 09:36:02
Obserwuj nasz profil. Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami od NORDIQA.com! Nie przegap promocji. Poleć nas znajomym, żeby wymieniać po jeszcze lepszym kursie.


Kalkulator walutowy


oblicz swój zysk

Kursy walut


w kantorze internetowym

15sKupujemySprzedajemy
NOK0,3574 PLN0,3644 PLN
SEK0,3649 PLN0,3715 PLN
DKK0,5660 PLN0,5738 PLN
EUR4,2336 PLN4,2696 PLN
USD3,8804 PLN3,9154 PLN
GBP5,0335 PLN5,0845 PLN
CHF4,3374 PLN4,3704 PLN